Mellkasi fájdalom
Tartalom
- Mellkasi fájdalom - Nem csak infarktus okozhatja
- Mit jelez a szorító mellkasi fájdalom?
- Mit jelez a hosszabb és a rövidebb ideig tartó mellkasi fájdalom?
- Mellkasi fájdalom: mi okozhatja?
- Mellkasi fájdalom
- Szapora pulzus, mellkasi fájdalom, nehézlégzés, szédülés, hányinger – Készenlétben a mentősök!
- Mellkasi fájdalom 5 oka, 10 tünete, 9 kezelési módja [teljes útmutató]
Szív miatti mellkasi fájdalom A szív miatti mellkasfájdalom mellkasi fájdalom okai a következők is lehetnek: Szívroham.
Bland-White-Garland-szindróma : a bal koszorúér rendellenesen, a tüdőartériából ered, s így oxigénszegény vért szállít a szívizomhoz. Hipertrófiás kardiomiopátia : a bal kamra falának túltengésével hipertrófiájával járó öröklődő betegség. Tachikardia : szapora szívverés.
A szívrohamot legtöbbször egy szívizomba mellkasi fájdalom ér elzáródása okozza, amely egy vérrög miatt záródhat el. Az angina egy fajta mellkasfájdalom, amelyet a szívbe menő gyenge vérellátás okoz.
Ezt gyakran a verőerek oldalán felgyülemlett vastag plakk okozza.
Ezek a lerakódások beszűkítik az ereket, ezzel érszűkületet okozva. Ennek megfelelően lecsökken a mellkasi fájdalom vérellátás, különösen fizikai megterhelés hatására. Aorta disszekció.
A mellkasi fájdalom szinte mindig egészségügyi veszélyhelyzetnek tekinthető, hiszen rendkívül súlyos problémák is meghúzódhatnak a hátterében. Mellkasi fájdalom mellkasban ugyanis létfontosságú szerveink helyezkednek el pl. Ezek mellett azonban a csontok, az izmok, a mellkast borító hártya is megbetegedhetnek, sőt az is előfordulhat, hogy valójában más területről például a hasból vagy a hátból sugárzik ki a fájdalom a mellkasi területre. Mellkasi fájdalom: életbevágó információk Néhány dolgot azonban rendkívül fontos figyelembe venni: a rettegett, évente több tízezer ember életét követelő szívrohamnak vagy szívinfarktusnak nem mindenkinél ugyanazok a tünetei, vagyis könnyen lehet, hogy valaki nem is fájdalmat érez, csak szorítást. A férfiak és a nők esetében is eltérőek lehetnek a tünetek!
Ez az életveszélyes jelenség a szívbe vezető főverőeret aorta érinti. Ha az ér belső rétegei elválnak egymástól, a vér kénytelen a rétegek között folyni, amely az ér elszakadását okozhatja.
Mellkasi fájdalom - Nem csak infarktus okozhatja
Ez halálos kimenetelű is lehet. Ez a gyulladás a szívet körülvevő burkot érinti. Általában éles fájdalom a leggyakoribb tünet, amely lélegzés vagy lefekvés közben rosszabbá válik. Emésztés miatti mellkasi fájdalom A mellkasfájdalom az emésztési rendszer hibái miatt is kialakulhat.
Mit jelez a szorító mellkasi fájdalom?
Ilyenek lehetnek például: Gyomorégés. Ez a fájdalmas, égő érzés a szegycsont mögött jelentkezik és akkor érezhető, ha a gyomorsav a gyomorból felkerül a nyelőcsőbe. Nyelési zavarok. A nyelőcső betegségei nehézzé vagy akár fájdalmassá is tehetik a nyelést, így fájdalmat okozva a mellkasban is. Epehólyag vagy hasnyálmirigy zavarai.
Az epekövek vagy az epegyulladás, illetve a hasnyálmirigy-gyulladás okozhat hasi fájdalmakat, amelyek akár a mellkasba is sugározhatnak.
Ezeket hasi ultrahangvizsgálattal lehet kimutatni. Csontok és izmok miatti mellkasi fájdalom Bizonyos esetekben a mellkas akkor is fájhat, ha korábbi sérülés vagy egyéb okok miatt a mellkasfal megsérült.
Ilyenek lehetnek: Bordaporcgyulladás. Ennek a betegségnek a folyamán a bordákat és a szegcsontot összekapcsoló ízületek begyulladnak és fájdalmat okoznak. Krónikus fájdalommal járó betegségek, például a fibromyalgia, okozhatnak folyamatos mellkas környéki fájdalmakat.
Mit jelez a hosszabb és a rövidebb ideig tartó mellkasi fájdalom?
Sérült borda. A megrepedt vagy törött borda mellkasi fájdalmat okozhat.
Tüdő miatti mellkasi fájdalom Sokféle tüdőbetegség járhat a mellkas fájdalmával. Ilyenek például: Tüdőembólia. Ez a betegség úgy alakul ki, hogy egy vérrög megakad és megreked egy tüdőverőérben, így elvárva a vérellátást a tüdőszövetek elől.
Mellkasi fájdalom: mi okozhatja?
Ha a tüdőt körülvevő membrán begyullad, komoly mellkasfájdalom jelentkezhet, amely köhögés és lélegzetvételkor rosszabb. A légmellet az összeesett tüdő okozhatja. A fájdalom általában hirtelen jelentkezik és néhány óráig is tarthat, valamint gyakran légszomjjal is jár.
A légmell akkor alakul ki, ha valami miatt levegő jut be a tüdő és a bordák közé.
Mellkasi fájdalom
Pulmonális hipertónia. Ez a betegség akkor jelentkezik, ha magas vérnyomás van az artériákban, amelyek a vért a tüdőbe szállítják. Ez a nyomástöbblet fájdalmat okozhat.
Mellkasi fájdalom egyéb okai A fentiek mellett a mellkasfájdalom az alábbi okokból is jelentkezhet: Pánikroham.
Szapora pulzus, mellkasi fájdalom, nehézlégzés, szédülés, hányinger – Készenlétben a mentősök!
Ha komoly szorongás mellett tapasztalja a mellkasi fájdalmakat, ehhez gyors szívverés, gyors lélegzetvétel, izzadás, légszomj, nátha, szédülés vagy halálfélelem társul, akkor előfordulhat, hogy a mellkasfájdalmat pánikroham okozza. A bárányhimlőt okozó vírus reaktivációja miatt kialakuló övsömör okozhat fájdalmat a mellkasban és a mellkasfal körül egy sávban kiütések is jelentkezhetnek.
A mellkasi fájdalom kivizsgálása A mellkasfájdalom nem minden esetben jelez szívrohamot vagy akár szívproblémát.
Mellkasi fájdalom 5 oka, 10 tünete, 9 kezelési módja [teljes útmutató]
Azonban a tünet jelentkezése komoly jelzés, mivel akár szívroham is lehet, amely az életet az adott időben súlyosan veszélyeztetheti. Az orvosok ezért mellkaspanaszok esetén keresik a szívroham jeleit, valamint egyéb súlyos betegségekét, mint a légmell vagy a tüdőembólia. A mellkasi fájdalom kivizsgálására alkalmazhatók a következő vizsgálati fajták: Azonnali vizsgálatok.